"OPTI-MED" Sp. z o.o.

Przygotowanie do badania kolonoskopii

Kolonoskopia
DO BADANIA CAŁE JELITO MUSI BYĆ OCZYSZCZONE

Za porozumieniem i zgodą lekarza kierującego na badanie lub prowadzącego leczenie na 7 dni przed badaniem zaprzestać zażywania leków przeciwzakrzepowych takich jak: Acard, Polocard, Acenokumarol, Aspiryna, Varfin, Pradaxa, Xarelto.

 

Co najmniej 3-4 dni przed badaniem wykupić w aptece 2 saszetki preparatu do oczyszczania jelita CitraFleet – uwaga preparat dostępny wyłącznie na receptę, proszę receptę uzyskać od lekarza kierującego na badanie lub od lekarza rodzinnego.

 

Na co najmniej 3 dni przed badaniem:
W dniu poprzedzającym badanie:
 Jedna saszetka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, druga saszetka rano w dniu badania

lub

 Jedna saszetka w godzinach popołudniowych, druga saszetka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie (gdy badanie zaplanowane jest w godzinach porannych)

W przypadku obu schematów należy zachować co najmniej 5-godzinny odstęp pomiędzy zastosowaniem jednej i drugiej saszetki.

Zawartość saszetki wsypać do około 150 ml zimnej wody i mieszać przez 2-3 minuty – jeżeli zawartość rozgrzeje się podczas mieszania, należy odczekać do momentu wystygnięcia roztworu – zawiesina jest mętna.

Po spożyciu każdej saszetki należy odczekać około 10 minut, a następnie wypić około 1,5 – 2 litrów klarownych płynów niegazowanych stabilizujących gospodarkę wodno-elektrolitową (250 – 40 ml na godzinę) nie zaleca się pić czystej wody.

W dniu badania:

Rzetelne przygotowanie się do badania, dokładne oczyszczenie jelita grubego umożliwia rzetelną ocenę śluzówki, skraca czas badania i zapobiega konieczności powtarzania badania !