Strona Główna Mapa strony Kontakt
  Strona główna USŁUGI PŁATNE Endoskopia
A A A
1
0
[2019-02-03]
Szanowni Państwo, w związku z awarią u operatora T-mobile może wystąpić problem z kontaktem telefonicznym z naszą przychodnią
[2018-09-28]
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od dnia 27 września osoby dzwoniące z sieci Play mogą mieć problem z dodzwonieniem się do naszej przychodni z przyczyn niezależnych od nas.
[2018-09-05]
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 1-31 październik 2018 ulegną zmianie godziny przyjęć lek. Agnieszki Mirek-Zagaty: poniedziałek w godz. 8 -15 ambulatorium, wizyty domowe 15-16 wtorek 10:25 wizyty domowe, 12-18 ambulatorium środa, czwartek bez zmian piątek 8-14 ambulatorium, 14 - 15:35 wizyty domowe
0 1 2
Endoskopia
 

Pracownia endoskopowa
ul. 29 Listopada 14 D
33-300 Nowy Sącz

Rejestracja na badania osobista lub telefoniczna: 18 441 51 20


Pracownia nieczynna do odwołania!!


Pracownia Endoskopowa wyposażona jest w system videoendoskopii EVIS EXERA 160 firmy OLYMPUS. W pracowni wykonywanywany jest  pełen zakres badań ednoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia, rektosigmoidoskopia) oraz są wykonywane podstawowe zabiegi endoskopowe jak np. polipektomia przy użyciu diatermii ES 350 firmy ENELMED, wyposażonej w beamer argonowy.

Mycie i dezynfekcja endoskopów są wykonywane w automatycznym systemie dezynfekcji ETD firmy Olympus. Sterylizacja akcesoriów endoskopowych zgodnie z obowiązującymi standardami. Badania są wykonywane przez doświadczonych lekarzy posiadających wieloletnie doświadczenie, oraz posiadające uprawnienia i specjalne przeszkolenie pielęgniarki endoskopowe.

W pracowni są wykonywane badania komercyjne oraz bezpłatne badania kolonoskopowe diagnostyczne w ramach umowy z NFZ (wymagające skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego) oraz  profilaktyczne w ramach programu profilaktycznego (nie wymagające skierowania) finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

W pracowni wykonywane są także bezpłatne badania kolonoskopowe w ramach umowy z NFZ.


 

» Przygotowanie do badania gastroskopii

Za porozumieniem i zgodą lekarza kierującego na badanie lub prowadzącego leczenie na 7 dni przed badaniem zaprzestać zażywania leków przeciwzakrzepowych takich jak: Acard, Polocard, Acenokumarol, Aspiryna.

W dniu poprzedzającym badanie do godziny 18.00 zjeść ostatni posiłek, ewentualnie można pić: niegazowane soki z nie przecieranych owoców i warzyw, wodę mineralną niegazowaną.

W dniu badania:

 • zabrać ze sobą na badanie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem,

 • od rana nie jeść, nie pić (pozostać na czczo).

Rzetelne przygotowanie się do badania umożliwia rzetelną ocenę śluzówki, skraca czas badania i zapobiega konieczności powtarzania badania.

 

» Przygotowanie do badania kolonoskopii

 

DO BADANIA CAŁE JELITO MUSI BYĆ OCZYSZCZONE

 

Za porozumieniem i zgodą lekarza kierującego na badanie lub prowadzącego leczenie na 14 dni przed badaniem zaprzestać zażywania leków przeciwzakrzepowych takich jak: Acard, Polocard, Acenokumarol, Aspiryna.


Na 3 dni przed badaniem zastosować dietę lekkostrawną (bez kapusty, grochu, smażonego mięsa, owoców pestkowych).

 

W dniu poprzedzającym badanie:


 •  zjeść lekkie śniadanie – obiadu nie jeść !!!!

 •  zgodnie z instrukcją przygotować 4 litry roztworu FORTRANS do czyszczenia jelita – w 4 litrach wody: mineralnej niegazowanej lub przegotowanej ostudzonej rozpuścić 4 saszetki FORTRANS, dobrze rozmieszać. Przygotowany roztwór wypić w ciągu 4 godzin - od godziny 15.00 do godziny 19.00 co 15 minut 1 szklanka roztworu FORTRANS. Od chwili wypicia roztworu FORTRANS nie można nic jeść !!! Można pić: niegazowane soki z nie przecieranych owoców i warzyw, wodę mineralną niegazowaną (normalną reakcją w czasie przygotowywania się do badania będą liczne wypróżnienia, pod koniec samą treścią płynną).

   

W dniu badania:

 •  zabrać ze sobą na badanie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem,

 •  zażyć leki nasercowe lub przeciwko nadciśnieniu, jeżeli takowe są przyjmowane regularnie,

 •  nie jeść, można pić zgodnie z odczuwanym pragnieniem płyny niegazowane, nie pić kawy !!!

Rzetelne przygotowanie się do badania, dokładne oczyszczenie jelita grubego umożliwia rzetelną ocenę śluzówki, skraca czas badania i zapobiega konieczności powtarzania badania !

» Przygotowanie do badania rektoskopii

 

Za porozumieniem i zgodą lekarza kierującego na badanie lub prowadzącego leczenie na 7 dni przed badaniem zaprzestać zażywania leków przeciwzakrzepowych takich jak: Acard, Polocard, Acenokumarol, Aspiryna.


Na 3 dni przed badaniem zastosować dietę lekkostrawną (bez kapusty, grochu, smażonego mięsa, owoców pestkowych).


W dniu badania:

 • nie jeść, można pić zgodnie z odczuwanym pragnieniem płyny niegazowane, nie pić kawy !!!

 • zażyć leki nasercowe lub przeciwko nadciśnieniu, jeżeli takowe są przyjmowane regularnie,

 • rano wypróżnić się (w razie konieczności zastosować lewatywę oczyszczającą (enema - dostępna w aptece),

 • zabrać ze sobą na badanie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. 

Rzetelne przygotowanie się do badania, dokładne oczyszczenie umożliwia rzetelną ocenę śluzówki, skraca czas badania i zapobiega konieczności powtarzania badania !

 


 
 
  "OPTI-MED" Sp. z o.o. - Przychodnia Nowy Sącz, Przychodnia zdrowia w Nowym Sączu
MENU:   Strona Główna O przychodni Nasza Oferta Kadra Galeria Lokalizacja Kontakt
 
 
  Copyright Opti-Med. All rights reserved projektowanie stron www iPolska.com.pl