Strona Główna Mapa strony Kontakt
  Strona główna USŁUGI BEZPŁATNE Rentgen
A A A
1
0
[2019-02-03]
Szanowni Państwo, w związku z awarią u operatora T-mobile może wystąpić problem z kontaktem telefonicznym z naszą przychodnią
[2018-09-28]
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od dnia 27 września osoby dzwoniące z sieci Play mogą mieć problem z dodzwonieniem się do naszej przychodni z przyczyn niezależnych od nas.
[2018-09-05]
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 1-31 październik 2018 ulegną zmianie godziny przyjęć lek. Agnieszki Mirek-Zagaty: poniedziałek w godz. 8 -15 ambulatorium, wizyty domowe 15-16 wtorek 10:25 wizyty domowe, 12-18 ambulatorium środa, czwartek bez zmian piątek 8-14 ambulatorium, 14 - 15:35 wizyty domowe
0 1 2
Rentgen
 

Pracownia Radiologiczna
ul. 29 Listopada 14 D
33-300 Nowy Sącz


Pracownia jest czynna:

Poniedziałek - Piątek w godz 8 – 18

rejestracja osobista lub telefoniczna: 18 441 51 20, 18 440 74 79


Pracownia RTG wyposażona jest w nowoczesny aparat Top Lift firmy Pausch z zawieszeniem sufitowym. Zdjęcia rentgenowskie wykonywane są w systemie radiografii cyfrowej pośredniej firmy Konica Minolta. Badania wykonane w tym systemie posiadają wysoką jakość oraz w sposób istotny obniżają dawkę promieniowania jaką Pacjent otrzymuje w trakcie badania. Pacjent otrzymuje badanie zapisane  w formacie cyfrowym na płytce CD/DVD lub  za dodatkową opłatą na kliszy. Badania są archiwizowane w systemie informatycznym RIS/PACS.
W Pracowni jest wdrożony system kontroli jakości badań RTG.

W Pracowni zainstalowany jest również w pełni cyfrowy mammograf Senographe Essential firmy General Electric z opcją tomosyntezy, dzięki której Nasz ośrodek może zaoferować Państwu jako pierwszy w województwie małopolskim oraz jeden z kilku w Polsce  możliwość wykonania badania piersi w technologi trójwymiarowej - 3D.

Badanie tomosyntezy piersi zapewnia najwyższą wykrywalność zaburzeń architektury i mas, zwiększając tym samym wiarygodność kliniczną przy tej samej dawce promieniowania, jak w przypadku mammografii 2D (dawka projekcji 3D = dawka projekcji 2D) - jeden krótki skan to dziewięć ekspozycji o minimalnej dawce promieniowania.

Badania wykonane w systemie cyfrowym posiadają wysoką jakość oraz w sposób istotny obniżają dawkę promieniowania jaką Pacjentka otrzymuje w trakcie badania. Badanie są zapisywane na płytce CD/DVD lub dodatkowo na kliszy oraz są archiwizowane w systemie informatycznym RIS/PACS. W Pracowni radiologicznej jest wdrożony system kontroli jakości badań mammograficznych.


Posiadamy umowy z niektórymi przychodniami na badania RTG, za które Pacjent nie płaci. Proszę o zasięgnięcie informacji czy Państwa lekarz rodzinny ma umowę z naszą przychodnią na badania RTG

 

» Wskazania do badania
Tresc - Wskazania do badania
» Przeciwwskazania do badania
Tresc - Przeciwwskazania do badania
» Przebieg badania
Tresc - Przebieg badania
» Forma wyniku
Tresc - Forma wyniku

 
 
  "OPTI-MED" Sp. z o.o. - Przychodnia Nowy Sącz, Przychodnia zdrowia w Nowym Sączu
MENU:   Strona Główna O przychodni Nasza Oferta Kadra Galeria Lokalizacja Kontakt
 
 
  Copyright Opti-Med. All rights reserved projektowanie stron www iPolska.com.pl